Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Rajd Sarny-Dąbrowica

Rajd Sarny-Dąbrowica

29 czerwca, siódmy rok z rzędu, w Sarnach (obwód równieński) odbył się międzynarodowy turniej mini piłki nożnej, a dzień później 30 czerwca, rajd rowerowy Sarny-Dąbrowica pod hasłem „Jedności ludzi nie da się podzielić granicami”.

Impreza, tak samo, jak i w latach ubiegłych, została zorganizowana przez rzymskokatolicką parafię Przemienienia Pańskiego i organizację społeczną „Przyjaźń polsko-ukraińska”.

Rajd rowerowy rozpoczął się od kościoła Przemienienia Pańskiego w Sarnach i zakończył się w Dąbrowicy, położonej 32 km od Sarn świętem z okazji uroczystości świętego Jana Chrzciciela.

Najmłodsza uczestniczka rajdu rowerowego Wiktoria skończyła zaledwie 9 lat, a jednego z zawodników od udziału w zawodach nie powstrzymała nawet noga w gipsie.

Ogółem w rajdzie wzięło udział około 25 osób w różnym wieku na własnych rowerach. Aktywny udział w jeździe wziął także proboszcz parafii w Sarnach ojciec Władysław Łukasiewicz SAC.

Podczas uroczystości odpustowej odbyło się jeszcze jedno ważne wydarzenie: jeden z młodszych parafian przyjął Pierwszą Komunię Świętą.

Lidia Baranowska na podstawie informacji łuckiej diecezji, 9 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code