Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Rajd Katyński w Chmielnickim oraz Kamieńcu Podolskim (uaktualnione)

Rajd Katyński w Chmielnickim oraz Kamieńcu Podolskim (uaktualnione)

W ciepłej i rodzinnej atmosferze odbyło się spotkanie 83 polskich bajkerów – uczestników XIII Rajdu Katyńskiego z Polakami byłego Płoskirowa.

Po całodziennym sprawdzianie na wytrzymałość w Żytomierzu, Chmielniku, Berdyczowie oraz Winnicy, bajkerzy znaleźli jeszcze siły by opowiedzieć ponad

30-osobowej grupie Polaków miasta Chmielnickiego, także i miejscowym harcerzom, o tym jak w tym roku wyglądała trasa Rajdu – problemach w Rosji, deszczu w Żytomierzu i pierogach w Berdyczowie.

Wieczorem na plebanii parafii Chrystusa Króla odbyła się wspólna kolacja grupy polskich bajkerów i aktywistów środowiska polskiego Chmielnicczyzny.
Wczesnym rankiem do tej że świątyni uroczysto wniesiono polską flagę oraz obraz Matki Boskiej Katyńskiej. Mszę poprowadził proboszcz Anatol Biłous.

W imieniu gubernatora obwodu wszystkich obecnych na Mszy przywitała przewodnicząca wydziału kultury, religii i mniejszości narodowych Maryna Aleksiejewa.

Wiktor Węgrzyn – komandor Rajdu serdecznie podziękował podolakom za ciepłe przyjęcie.

Kamieniec-Podolski ma szczególne znaczenie dla każdego Polaka. Tutaj zginął Wołodyjowski, to miasto broniło chrześciajańską Europę przed najazdami Turków i Tatarów. W Kamieńcu uczestnicy XIII Rajdu Katyńskiego spotkali się z biskupem archidiecezji kamieniecko-podolskie Leonem Dubrawskim oraz z aktywistami miejscowego środowiska polskiego Heleną Gałką oraz Stanisławem Nagorniakem. Pod pomnikiem Jana Pawła II przy katedrze Piotra i Pawła odbyła się krótka wspólna modlitwa…

FM

Zdjęcia z wizyty XIII Rajdu Katyńskiego w Chmielnickim

{morfeo 399}

oraz Kamieńcu Podolskim

{morfeo 405}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code