Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Rafał Wolski: Każdy, kto planuje pracować czy uczyć się w Polsce musi posiadać wizę krajową

Rafał Wolski: Każdy, kto planuje pracować czy uczyć się w Polsce musi posiadać wizę krajową

O przewagach wjazdu bez wiz do UE oraz o ilości mieszkańców Ukrainy, którzy już z niego skorzystali, mówił Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski podczas pierwszej na szerszą skalę konferencji prasowej.

Polski dyplomata, który niedawno objął stanowisko szefa placówki dyplomatycznej we Lwowie, wzbudził podziw przedstawicieli ukraińskich mediów dzięki perfekcyjnej znajomości języka ukraińskiego oraz dobrej orientacji w sprawach wizowych i stosunkach polsko-ukraińskich.

– Od miesiąca Ukraińcy mogą swobodnie jeździć do krajów Strefy Schengen. Ale warto zaznaczyć, że to nie oznacza otwarcie rynku pracy. Żeby pracować np. w Polsce potrzebne jest pozwolenie albo wniosek pracodawcy o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca oraz dotrzymania się wszystkich innych warunków legalnego zatrudnienia w naszym kraju – powiedział Wolski.

Poza tym dyplomata przypomniał, że przekroczenie granicy na podstawie posiadania paszportu biometrycznego nie zwalnia obywateli Ukrainy od potwierdzania celu podróży i posiadania pieniędzy na podróż.

Razem z tym konsul powiedział, że w przeciągu ostatniego miesiąca nie odnotowano większych korków na przejściach granicznych, które mogłyby być spowodowane zwiększoną ilością Ukraińców, którzy przekraczają granicę bez wizy.

Igor Gałuszczak, Lwów, 24.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code