Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Radca Putina zaproponował przeprowadzenie prewencyjnego uderzenia na Ukrainę

Radca Putina zaproponował przeprowadzenie prewencyjnego uderzenia na Ukrainę

Źródło - unian.uaSergiusz Głaziew podczas ostatniego okrągłego stołu w Moskwie zaproponował Putinowi przeprowadzić prewentywne uderzenie na pozycje ukraińskich wojsk na Donbasie.

To nowoczesna wojna. Nie musimy wprowadzać naszych czołgów do Kijowa, ale możemy zamknąć obszar powietrzny, jak zrobili to Amerykanie w Libii i zniszczyć z powietrza samochody opancerzone, artylerię, doprowadzając do neutralizacji ukraińskiego wojska. Musimy to zrobić teraz, bowiem Ukraina bardzo intensywnie się militaryzuje i za pół roku będzie za późno – powiedział Głazjew.

W kolejnym „speechu” radca Putina skoncentrował się na Donbasie: „Tracąc Donbas nie będziemy potrafili zachować pokoju, bowiem następnym celem Rosji będzie Krym”.

On także uważa, że prorosyjscy terroryści na wschodzie powinni niezwłocznie wprowadzić własną walutę i poprosić o kredyt w FR, oraz, że Donbas jest „jedynym regionem Ukrainy, który zachował pozytywne tendencje gospodarcze” – co oczywiście jest kłamstwem.

Redakcja, bwp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code