Jesteś tutaj: Home » Z życia Kościoła Katolickiego » Aktualności/Новини » „Okno życia”

„Okno życia”

14 lutego w Winnicy zostało otwarte „Okno życia”, w którym matki będą mogli anonimowo zostawić niechciane dziecko, zorganizowane przez Sióstr ze zgromadzenia Córki Miłosierdzia Kanosjanek przy ich klasztorze. Adres „Okna życia” – m. Winnica, ul. Soborna, 18.

Corocznie na Ukrainie rejestruję się kilkadziesiąt podrzuconych dzieci, zostawionych w parkach, supermarketach i klatkach schodowych” – powiedział na otwarciu arcybiskup Archidiecezji Kamieniec-Podolskiej Leon Dubrawski. I ma całkowitą rację.

Większość w społeczeństwie ukraińskiego nie rozumie skali tej tragedii. Młode mamy z marginesu społeczeństwa traktują ciążę, jako możliwość uzyskania od państwa kilkanaście tysięcy hrywien. A potem, jak stykają się z codziennymi problemami z maluchami, rezygnują z wychowania i decydują się na desperackie rozwiązanie swoich problemów – porzucenie dziecka na pastwę losu, często na ulicy w zimie. Potem żałują swoich czynów, ale jest już za późno.

Z wielkim entuzjazmem odnosimy się do inicjatywy Sióstr Zakonnych z Winnicy. Nawet jedno dziecko, uratowane przez nich jest warte zachodu i pieniędzy, wydanych na utrzymanie „Okna życia”.

 

Link do artykułu o otwarciu „Okna życia” w czasopiśmie „Credo”(ukr.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code