Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » „Mazowsze” na Podolu(uaktualnione)

„Mazowsze” na Podolu(uaktualnione)

Zdjęcie pobrane z mazowsze.waw.plW ramach „Dni Podola” na kresach południowo-wschodnich zagości najbardziej znany polski Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Artyści planują zwiedzić z koncertami trzy miejscowości:

23 września – Berdyczów,

24 września – Winnica(koncert w teatrze Sadowskiego),

25 września – Kamieniec Podolski.

Dokładny plan imprez z udziałem „Mazowsza” szukajcie na naszych stronach po 20 września.

W Winnicy koncert prezentowany będzie z okazji „Dni Mazowsza na Podolu i Polesiu” w ramach Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej 24 września  w Teatrze im. Sadowskiego w Winnicy. Na koncert zapraszone są wszyscy chętni . Wejście na koncert jest wolne. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w koncercie, bowiem ten największy polski zespół pieśni i tańca występował będzie po raz pierwszy na Podolu i Polesiu. Czas koncertu: 2x 50 minut, przerwa 20 minut. Początek koncertu o 17.00.

Zespół „Mazowsze” był zapoczątkowany w 1948 roku, jako zespół, wykonujący tradycyjny repertuar ludowy oparty na pieśniach, przyśpiewkach i tańcach wsi mazowieckiej i regionalnej tradycji artystycznej. Zespół miał uchronić ten folklor przed zatraceniem i ukazać jego zróżnicowanie, bogactwo i piękno. Początkowo program artystyczny składał się z piosenek przeplatanych tańcami z terenów centralnej Polski – Opoczna, Kurpi, szybko jednak zaczął sięgać do tradycji innych regionów – Wikipedia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code