Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Putin jest opętany przez diabła – patriarcha UPC KP Filaret

Putin jest opętany przez diabła – patriarcha UPC KP Filaret

Źródło - news.sever-strasti.comCzyny prezydenta Rosji świadczą o tym, że on, tak samo, jak i pierwszy w historii bratobójca Kain, został opętany przez szatana.

Te słowa znalazły się w oficjalnym komunikacie Patriarchy Kijowskiego i całej Rusi-Ukrainy Filareta, który został opublikowany na oficjalnej witrynie Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Kijowskiego Patriarchatu.

– Muszę konstatować, że wśród ochrzczonych w cerkwi prawosławnej władców tego świata pojawił się prawdziwy Kain, nie według imienia, lecz według czynów. Putin popełnia dwa straszne grzechy – zabójstwo i kłamstwo a natchnienie bierze od diabła. Właśnie z jego woli rosyjskie media w różnych językach rozprzestrzeniają cyniczne kłamstwa o Ukrainie, skierowane przeciwko suwerenności naszego państwa, prowokują rozlew krwi i zabójstwa na Donbasie. Wysyłając własnych żołnierzy do cudzego państwa. Uważa on, że panuje u nas „wojna domowa”, do której Rosja nie ma żadnego stosunku. W czasie, gdy poległych ukraińskich żołnierzy chowają, jak bohaterów, zabitych z jego armii chowają, jak psy, starannie zacierając ślady o prawdziwych przyczynach ich śmierci. Ten władca cynicznie kłamie, mówiąc, że jego państwo nie jest stroną konfliktu, chociaż osobiście robi wszystko, by ten konflikt trwał nadal. Na rosyjskim prezydencie leży „największa wina” za śmierć cywilnych mieszkańców na wschodzie Ukrainy. On może w jednym dniu nakazać by skończyło się zabijanie i przelew krwi ale przez swój szatański honor kontynuuje pomnażanie zła. Nazywając się bratem dla ukraińskiego narodu, tak naprawdę stał się on nowym Kainem. W niego tak jak w Judasza Iskariotę wszedł szatan.

Redakcja

GK


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code