Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Przyszli polscy urzędnicy przeprowadzili warsztaty dla dzieci w winnickim okręgu konsularnym

Przyszli polscy urzędnicy przeprowadzili warsztaty dla dzieci w winnickim okręgu konsularnym

Po raz pierwszy w winnickim okręgu konsularnym gościli z projektem polonijnym słuchacze polskiej Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Słuchacze KSAP przy wsparciu Konsulatu Generalnego i we współpracy z księżmi Waldemarem Pawelcem i Ryszardem Dziubą zrealizowali projekt, skierowany do przedstawicieli polskiej mniejszości narodowej w Dowbyszu i Romanowie.

Dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego w Winnicy, a także we współpracy z księżmi pracującymi w parafiach w Dowbyszu i Romanowie słuchacze KSAP przygotowali projekt dla Polaków zamieszkujących tereny, znajdujące się na obszarze dawnego Polskiego Rejonu Narodowego im. J. Marchlewskiego (tzw. Marchlewszczyzny).

W ramach projektu 33 słuchaczy KSAP przeprowadziło serię warsztatów dla dzieci. W zależności od zainteresowań i przedziału wiekowego powstały grupy sportowe, taneczne, plastyczne, wokalne, fotograficzne oraz grupa najmłodsza, w której prowadzone były gry i zabawy w języku polskim. Dla chętnych przeprowadzono też szkolenia komputerowe. W warsztatach aktywnie uczestniczyło ok. 100 dzieci, które na zakończenie projektu przygotowały występy w języku polskim i wystawy. Konsul Generalny pogratulował dzieciom i organizatorom świetnych rezultatów tygodniowej pracy.

Słuchacze KSAP spotkali się też z ludźmi starszymi, aby poznać i zapisać ich historie.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 10.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code