Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Przedstawiciele różnych religii na Ukrainie prowadzą dialog z Radą Najwyższą na temat moralności i wartości rodzinnych

Przedstawiciele różnych religii na Ukrainie prowadzą dialog z Radą Najwyższą na temat moralności i wartości rodzinnych

Fot. kmc.media

Działacze religijni na Ukrainie wezwali do stałego dialogu z Rada Najwyższą i są gotowi  do przedstawienia swoich propozycji w ustawach profilowych dotyczących wolności religijnej, moralności społecznej i wartości rodzinnych.

Zostało to omówione 16 grudnia podczas spotkania członków Ogólnoukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych z zarządem związku  międzyfrakcyjnego „Wartości, godność, rodzina”, reprezentującego różne frakcje i grupy w parlamencie Ukrainy.

Przewodniczący  ORKiOR metropolita Epifaniusz zwrócił uwagę na zainteresowanie wspólnot religijnych jakościowym opracowywaniem inicjatyw ustawodawczych – zwłaszcza tych, które bezpośrednio wpływają na życie ludzi wierzących.

Podkreślił, że stały dialog członków parlamentu z ORKiOR pozwoli na uwzględnienie opinii przedstawicieli różnych wyznań podczas procesu prawodawczego.

W spotkaniu wzięli udział biskup Kościoła rzymskokatolickiego Witalij Krywicki, przewodniczący zarządu duchowego  muzułmanów Ukrainy Szejk Ahmed Tamim, kierownik Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na Ukrainie Stanisław Nosow i inni działacze religijni.

Ze strony parlamentarzystów w dyskusji wzięli udział inni współprzewodniczący związku międzyfrakcyjnego: Mychajło Bondar („Solidarność Europejska”), Andrij Szaraskin („Hołos”) i pozafrakcyjny poseł narodowy  Oksana Sawczuk, a także koordynator MFW Aleksander Wasiuk.

Lidia Baranowska za kmc.media, 21 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code