Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Przedstawiciele Kustodii Braci Mniejszych Kapucynów gościli na Ukrainie

Przedstawiciele Kustodii Braci Mniejszych Kapucynów gościli na Ukrainie

Odbyła się wizytacja  Kustodii Braci Mniejszych Kapucynów na Ukrainie.

W niedzielę 11 lipca 2021 r. Minister generalny Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów br. Roberto Genuin i radca generalny br. Piotr Staszyński OFMCap gościli w Winnicy.

Następnego dnia w winnickim kościele oo. kapucynów pw. Matki Bożej Anielskiej odbyła się uroczysta Msza święta, w której wzięli udział bracia kapucyni przybyli z Kijowa, Krasiłowa, Starokonstantynowa i Lwowa. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej br. Józef Chromy, kazanie wygłosił br. Roberto Genuin. Okazją do spotkania braci w Winnicy były obchody 25. rocznicy oficjalnego zatwierdzenia utworzenia Kustodii Braci Mniejszych Kapucynów na Ukrainie.

Na początku homilii br. Roberto powiedział, że dla niego spotkanie się z braćmi to wielki dar, a także podziękował wszystkim obecnym świeckim za życzenie dobra jego współbraciom.

Po zakończeniu Mszy Świętej br. Roberto wręczył przełożonym klasztorów w Winnicy, Starokonstantynowie i Krasiłowie akty prawnego potwierdzenia kierowanych przez nich klasztorów.

Wręczenie odbyło się przy grobie Sługi Bożego Serafina Kaszuby. Uroczystość zakończyła się wspólną modlitwą o beatyfikację „Apostoła Kościoła milczenia”.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 22 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code