Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Przedstawiciel Ukrainy w Sądzie Europejskim podał się do dymisji

Przedstawiciel Ukrainy w Sądzie Europejskim podał się do dymisji

Zdjęcie pobrano z 5.uaPełnomocnik ukraińskiego Gabinetu Ministrów w Europejskim Sądzie z Praw Człowieka Nazar Kulczycki podał się do dymisji. O tym poinformowała dziennikarzy UNIAN minister sprawiedliwości Ołena Łukasz.

Odpowiadając na pytania, dotyczące powodów dymisji, minister zauważyła, że decyzja nastąpiła wskutek przyczyn osobistych.
Nazar Kulczycki zmienił Walerię Łutkowską na stanowisku pełnomocnika Ukrainy w Europejskim Sądzie 25 kwietnia 2012 roku.

Ostatni rok Ukraina przegrała w tej instytucji prawnej rekordową ilość spraw. Obywatele tego państwa zwracają się do Sądu Europejskiego po tym, jak przejdą pełny cykl apelacji we własnym kraju. Wśród najgłośniejszych spraw to wygrana Julii Tymoszenko oraz Jurija Łucenki stosownie popełnionych wykroczeń przez funkcjonariuszy MSW przy aresztowaniu opozycyjnych polityków. W Trybunale Konstytucyjnym szukają sposobów by zmniejszyć ilość skarg na Ukrainę do Sądu Europejskiego.

Przegrane sprawy kosztowały Ukrainie 147 mln hrywien (prawie 15 mln Euro).

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code