Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Przedsiębiorcy z Łodzi i Gdańska poszukują partnerów w regionach wołyńskim i rówieńskim

Przedsiębiorcy z Łodzi i Gdańska poszukują partnerów w regionach wołyńskim i rówieńskim

W dniu 17 czerwca Łuck odwiedziła delegacja polskich przedsiębiorców. Była to już druga wizyta przedstawicieli biznesu z Gdańska i Łodzi.

Tym razem do delegacji dołączył Paweł Brzeziński, Konfederacja Lewiatan (Łódzkie Okręgowe Stowarzyszenie Pracodawców Prywatnych).

Przedsiębiorcy przybyli, aby omówić konkretne projekty biznesowe i kulturalne. Polacy widzą duże perspektywy w zakładaniu spółek joint venture, dostarczaniu ukraińskich towarów do Polski i realizację innych ciekawych pomysłów. Według Roberta Zaremby, popyt na ukraińskie produkty w Polsce jest duży, biorąc pod uwagę dużą liczbę osób z Ukrainy pracujących w różnych miastach.

Władze Gdańska są gotowe udzielić wszelkiej możliwej pomocy obcokrajowcom, którzy chcą tworzyć narodowe restauracje lub lokalizacje w tym mieście.

Ze swojej strony Paweł Brzeziński podkreślił, że boom budowlany, który powstał w Polsce dzięki m.in. członkostwu w Unii Europejskiej, spowodował znaczne zapotrzebowanie na materiały budowlane. Jako prezes stowarzyszenia jest zainteresowany znalezieniem partnerów dla członków swojej organizacji. A dziś jest ich ponad cztery tysiące.

Podczas spotkania omówiono również możliwość kontynuowania oficjalnej współpracy na poziomie miasta. Równe podpisało bowiem z Gdańskiem memorandum o porozumieniu. Obie strony zobowiązały się do wzmacniania współpracy i podpisania umowy partnerskiej.

Wzorem Gdańska miasto Łódź może również rozważyć współpracę z Równem. Polscy przedsiębiorcy są zainteresowani otwieraniem centrów informacji, które byłyby pomostami interakcji między Równem a ich miastami. Podczas wizyty goście mogli spotkać się z wieloma producentami z regionu Równego, którzy zaprezentowali swoje wyroby. Polacy są również zainteresowani nawiązywaniem kontaktów w dziedzinie kultury.

Ze swojej strony burmistrz Równego Ołeksandr Tretiak wyraził gotowość udzielania pełnego wsparcia dla inicjatyw polskich przedsiębiorców. W spotkaniu wziął również udział Sekretarz Rady Miejskiej Wiktor Szakirzyan, Zastępca Burmistrza Równego Igor Krechkevych, Naczelnik Wydziału Gospodarki Wołodymyr Łypko.

Sergij Porowczuk za: Rada Miasta Równe, 8 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code