Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Przed Medyką kolejka TIRów do Polski ciągnie się na 23 kilometry

Przed Medyką kolejka TIRów do Polski ciągnie się na 23 kilometry

Fot. Redakcja

Lawety, TIRy z produkcją rolniczą, wozy zbiornikowe stoją w tygodniowych kolejkach na wjazd do krajów Unii Europejskiej. Najdłuższe kolejki do Polski.

Większość samochodów ciężarowych, które utknęły przed Szeginiami, mają rejestrację ukraińską. Nie brakuje także ciężarówek z polskimi rejestracjami, które przywiozły na Ukrainę pomoc humanitarną.

Oburzeni kierowcy TIRów nawet próbowali na krótki zablokować trasę międzynarodową ale bez skutku.

Główne powody dlaczego tworzą się takie kolejki to – zamknięte porty z powodu agresji rosyjskiej, zniszczone przez wojska rosyjskie ukraińskie rafinerie naftowe oraz zwiększony popyt na niektóre rodzaje produkcji ze strony Ukrainy.

Z powodu wojny i zniszczeń infrastruktury produkcyjnej w Ukrainie brakuje materiałów budowlanych, części zamiennych do sprzętu AGD a nawet soli.

Zachodni Regionalny Zarząd ukraińskiej Straży Granicznej odprawia bez kolejki towary które szybko się psują oraz wozy jadące za paliwem do krajów UE.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja z wjazdem samochodów osobowych. 12 sierpnia na wjazd na Ukrainę kierowcy czekały około godziny. Na wyjazd w zależności od punktu przejścia z Polską – od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Redakcja, 13 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code