Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Przed końcem 2022 roku w Polsce ruszy „Nowa Poszta”

Przed końcem 2022 roku w Polsce ruszy „Nowa Poszta”

Fot. delo.ua

Ukraińska firma logistyczna „Nowa Poszta” planuje stworzyć własne oddziały w krajach europejskich do pracy na ich rynku krajowym.

W pierwszym etapie będzie dotyczyć krajów sąsiadujących z Ukrainą.

O planach rozszerzenia działalności opowiedziała dyrektor ds. zarządzania reputacją NP Olena Płachowa w wywiadzie dla LIGA.net.

„Jesteśmy firmą, która zawsze podąża za klientem. Widzimy, że za granicę wyjechało 5 milionów osób, a tym bardziej klienci mówią: „Nam was tu nie wystarcza”.

Tak naprawdę planujemy wejść na rynek europejski” – powiedział Plakhowa. „Przede wszystkim pojedziemy do krajów graniczących z Ukrainą: Polski, Słowacji, Rumunii. To będzie pierwszy etap, a potem zobaczymy, jak tam będzie przebiegał, i już zaplanujemy drugi etap i inne kraje – powiedziała Plakhowa.

Po początku „wielkiej wojny” NP podwyższyła ceny za dostawę z międzynarodowych sklepów internetowych, ale wysyłanie rzeczy osobistych za granicę, wręcz przeciwnie, stało się tańsze. Wcześniej operator obniżył taryfę za dostawę na pocztę na Ukrainie o 10 hrywien – do 50 hrywien za paczkę. Za taką cenę będzie można wysyłać dokumenty i paczki niezależnie od geografii dostawy.

Sergij Porowczuk za: delo.ua, 20 lipca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code