Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prowokacje i koktajle Mołotowa na Majdanie

Prowokacje i koktajle Mołotowa na Majdanie

Z 20 na 21 stycznia oddziały milicji dwukrotnie próbowały przebić się przez obronę Majdanu w Kijowie na ulicy Gruszewskiego. W pewnej chwili udało się im nawet zrobić przejście pomiędzy spalonymi samochodami. Ale samoobrona, zaopatrzona w kije bejsbolowe, fajerwerki i koktajle Mołotowa odsunęła siły rządowe na wyjściowe pozycje.

Blisko 4 nad ranem Witalij Kliczko, Oleg Tiahnybok i Arsenij Jaceniuk razem z innymi aktywistami zatrzymali 11 tak zwanych „tituszek” – chuliganów, którzy za pieniądze próbowali sprowokować do bójki euromajdanowiczów, niszczyli samochody oraz bili przypadkowych przechodniów.

„Tituszek” dostarczono do Domu Związkowców, gdzie w obecności dziennikarzy chuligani opowiedzieli – skąd wzięli młotki i bity, jak znaleźli się o 3.00 w centrum Kijowa, z jakich regionów ich zwerbowano oraz ile pieniędzy dostali. Niektórzy „tituszki” byli pod wpływem narkotyków.

Red., bwp

Jeden z „tituszek”, zatrzymanych przez samoobronę trzyma w jednej ręce żelazny młotek a w drugiej narkotyki

13 prowokatorów na scenie w Domu Związkowców

Oddziały Berkutu na ulicy Gruszewskiego

Spalone samochody milicji

Pobity przez funkcjonariuszy Berkutu aktywista Majdanu opowiada o tym, jak milicjanci go rozebrali, pobili i do uciekającego strzelali.

Centrum prasowe na kijowskim Majdanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code