Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Promocja Polski poprzez zabawę

Promocja Polski poprzez zabawę

W czwartek, 21 listopada członkowie Chrześcijańsko-Demokratycznego Związku Polaków Winnicy na zaproszenie Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Wielcy Polacy dla Polski i Świata. Wystawa i ekonomiczna gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży na Ukrainie”.

Głównym celem projektu jest promocja Polski, polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz przedstawienie sylwetek wybitnych Polaków, działaczy politycznych, społecznych, ekonomistów i przemysłowców, którzy przyczynili się do rozwoju Polski i rozsławiania jej w świecie.

Podczas gry ekonomicznej uczestnicy wcielili się w rolę przedsiębiorczych Polaków z XIX wieku, pełnych poświęcenia i pasji, wśród nich byli i: Franciszek Ksawery Drucki-Lubelski, Leon Sapiecha, Jan Tadeusz Lubomirski, Ignacy Łukasiewicz, Jan Szczepanik oraz Franciszek Stefczyk.

W ramach projektu obecni mieli okazję zapoznać się z wystawą „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się gospodarki i przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku”. Mogli zobaczyć jak wiele zmieniło się w Polsce po odzyskaniu niepodległości, jak ogromny dokonał się postęp cywilizacyjny.

Projekt jest realizowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Wiktoria Bednarska, 2 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code