Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Prokuratura Generalna oskarża Janukowicza o kradzież całego budżetu państwa

Prokuratura Generalna oskarża Janukowicza o kradzież całego budżetu państwa

Zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Mykoła Gołomsza poinformował, że ogólna kwota skradzionych pieniędzy przez rząd Azarowa i otoczenie Janukowicza praktycznie równa jest budżetowi Ukrainy.

Prokuratura odnalazła i zajęła obligacje państwowe wicepremiera Sergiusza Arbuzowa na ponad 2 mld USD i ponad 1 mld hrywien.

Skradzione  ukraińskiemu państwu pieniądze przelewano na konta na Cyprze i innych strefach offshore. Następnie za te same pieniądze, w ramach inwestycji wykupiono państwowe obligacje z 9% zyskiem.

Ta sama prokuratura generalna stara się anulować umowy najmu gruntów państwowych, przekazanych byłym urzędnikom Janukowicza. Na przykład Andrij Klujew otrzymał 281 hektary ziemi pod elektrownie wiatrowe.

Prokurator Machnicki zaznaczył, że jego resort prowadzi audyt dokumentów, dotyczących kupna przez byłego ministra Jurija Bojka morskich platform do wydobywania ropy naftowej.

Oprócz tego do sądu wniesiono trzy pozwy, dotyczące Meżyhirja.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *