Jesteś tutaj: Home » Inne » Prezydent USA w Kijowie. Wymowny sygnał dla wroga

Prezydent USA w Kijowie. Wymowny sygnał dla wroga

Fot. Twitter, Volodymyr Zelenskyy

Nieoficjalne doniesienia ziściły się po tym jak dziennikarze zagraniczni zaczęli wrzucać na swoje profile w Twitterze liczne zdjęcia potwierdzające obecność Joe Bidena w stolicy walczącego z Rosją kraju.

Wizyta amerykańskiego prezydenta w dniu 20 lutego 2023 r. jest jego pierwszą podróżą na Ukrainę od 24 lutego 2022 roku, czyli początku rosyjskiej inwazji na sąsiedni kraj. Ostatnim prezydentem USA, który odwiedził Kijów, był w 2008 roku George Bush. Do polskiego Rzeszowa Biden dotarł na pokładzie Air Force One. Do Kijowa pojechał specjalnym pociągiem.

Media informują, że w ostatnich godzinach obserwowana była wzmożona aktywność samolotów Sił Powietrznych USA na polskim pograniczu. Chodzi o Boeingi Sentry – samoloty wczesnego ostrzegania, a także maszynę zwiadowczą Boeing RC-135.

W Kijowie prezydenci USA i Ukrainy złożyli wieńce pod ścianą pamięci żołnierzy poległych w wojnie z Rosją. Prezydentowi USA podczas wizyty w Kijowie towarzyszył doradca ds. bezpieczeństwa USA, Jake Sullivan.

„Gdy zbliżamy się do rocznicy brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, jestem dziś w Kijowie, aby spotkać się z prezydentem Zełenskim i potwierdzić nasze niezachwiane zaangażowanie na rzecz ukraińskiej demokracji, suwerenności i integralności terytorialnej” – czytamy w oświadczeniu Bidena na Twitterze.

Słowo Polskie za: media ukraińskie, 20 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *