Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prezydent Ukrainy może rozwiązać dzisiejszy parlament

Prezydent Ukrainy może rozwiązać dzisiejszy parlament

http://economics.unian.net/ Deputowany od partii „Batkiwszczyna” Mykoła Tomenko uważa, że Prezydent Ukrainy może rozwiązać dzisiejszy parlament, a decyzja o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów do Rady Najwyższej będzie odciągana – o tym polityk powiedział, komentując pytanie czerkaskich dziennikarzy o możliwym rozwiązaniu parlamentu. Argumenty dla odsunięcia powtórnych wyborów mogą być różne – zaczynając od braku kosztów i kończąc niemożliwością wyznaczyć wariant wyborczego ustawodawstwa, według którego mogą być przeprowadzone przedterminowe wybory.

Mykoła Tomenko zaznacza, że ze względu na sytuację, która może się złożyć, opozycja musi przeanalizować wszystkie możliwe alternatywy jej rozwiązania. Oczywiście, należy pracować nad nowym wyborczym ustawodawstwem, żeby zabezpieczyć demokratyczne wybory na zasadach proporcjonalnego systemu z otwartymi listami kandydatów – powiedział deputowany.

Także polityk dodał, że w razie kryzysu parlamentarnego trzeba domagać się nie tylko rozwiązania parlamentu, ale i gwarantowania nowych wyborów do Rady Najwyższej, a w idealnym wypadku – jednoczesnych i parlamentarnych, i prezydenckich wyborów.

Krystyna Bej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *