Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Prezydent Andrzej Duda w Warszawie uczcił pamięć ukraińskich żołnierzy poległych w 1920 roku

Prezydent Andrzej Duda w Warszawie uczcił pamięć ukraińskich żołnierzy poległych w 1920 roku

Prezydent RP Andrzej Duda złożył wieniec na Cmentarzu Prawosławnym na Woli, przed pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej, broniących wolności Ukrainy i Polski w latach 1918-1920.

Prezydentowi podczas uroczystości na cmentarzu towarzyszyli m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

Prezydent złożył wieniec i znicz przed pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej, broniących wolności Ukrainy i Polski w latach 1918-1920. Następnie swój wieniec złożył ambasador Ukrainy. 15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 r. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Od 1992 r. święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Sergij Porowczuk za: Polskie Radio, Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce, 16 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code