Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prezydenci Ukrainy, Polski i Litwy w siedzibie LITPOLUKRBRIG

Prezydenci Ukrainy, Polski i Litwy w siedzibie LITPOLUKRBRIG

Fot.: wp.pl

Andrzej Duda, Dalia Grybauskaite oraz Petro Poroszenko odbyli wizytę w Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie.

Wizyta trojga przywódców rozpoczęła się od ceremonii oficjalnego powitania ich przez dowódców brygady litewsko-polsko-ukraińskiej. Po ceremonii odbyły się rozmowy trójstronne delegacji Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Litewskiej oraz Ukrainy pod przewodnictwem trojga prezydentów.

Wielonarodowa Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska, LITPOLUKRBRIG, osiągnęła gotowość bojową w grudniu 2016 r. Brygada w październiku ubiegłego roku otrzymała sztandar oraz imię hetmana Konstantego Ostrogskiego. Dowództwo Brygady i polska część batalionu dowodzenia znajdują się w Lublinie, a pozostałe pododdziały brygady pozostają w dotychczasowych miejscach stałej dyslokacji, na terytoriach swoich państw. Mogą być podporządkowane dowódcy wielonarodowej brygady na czas ćwiczeń i operacji.

Słowo Polskie za: defence.24.pl, 25 lutego 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code