Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Prezes WIDu Lilia Luboniewicz rozmawiała o wsparciu na rzecz Polaków za granicą z Małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą

Prezes WIDu Lilia Luboniewicz rozmawiała o wsparciu na rzecz Polaków za granicą z Małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą

Fot. prezydent.pl

12 marca Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z Lilią Luboniewicz Prezes Fundacji Wolność i Demokracja o działalności Fundacji na rzecz Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Poruszono kwestię edukacji polskiej w różnych państwach, wsparcia polskich mediów na Wschodzie oraz projektu dotyczącego wsparcia seniorów polskiego pochodzenia. Dzięki wsparciu wolontariuszy w ramach tego programu pomoc w różnej postaci otrzymało około 400 osób.

W ramach programu Biało-Czerwone ABC Fundacja zrealizowała projekt dyktanda polonijnego na Ukrainie, do którego w roku 2020 zgłosiło się ponad 7 tysięcy uczniów. Tematem rozmowy była w związku z tym potrzeba tworzenia podręczników do nauki języka polskiego skierowanych do uczniów mieszkających w konkretnych państwach. Takie materiały edukacyjne powinny brać pod uwagę lokalną specyfikę, różniącą się w wielu państwach.

W spotkaniu uczestniczył również sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej minister Adam Kwiatkowski.

Słowo Polskie za: WiD, 18 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code