Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Prezes „Ukraińskiego Wyboru” twierdzi, że istnieje ryzyko podziału Ukrainy

Prezes „Ukraińskiego Wyboru” twierdzi, że istnieje ryzyko podziału Ukrainy

Zdjęcie pobrano z kotya1975.livejournal.com Wiktor Medwedczuk, były przewodniczący administracji Kuczmy, prezes „Ukraińskiego Wyboru” oraz jeden z najbogatszych Ukraińców jest przekonany, że podział Ukrainy już stał się faktem dokonanym.

– Mentalność lwowiaka nigdy nie będzie taką samą, jak mentalność mieszkańca Doniecka czy Ługańska. Ukraina jest podzielona. To można wytłumaczyć historycznymi uwarunkowaniami – powiedział on w wywiadzie dla „Echa Moskwy”.

Wiktor Medwedczuk, który jest wielkim zwolennikiem euroazjatyckiej integracji Ukrainy i bliskim przyjacielem Putina prowadzi aktywną kampanię informacyjną przeciwko europejskiemu wyborowi Ukrainy. We wszystkich większych miastach można zobaczyć duże bigboardy z napisami typu „UE popiera homoseksualizm”, sponsorowane przez „Ukraiński Wybór”. Źona Medwedczuka jest popularną prezenterką TV.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code