Jesteś tutaj: Home » Inne » Prezes Prawa i Sprawiedliwości uważa, że niemieckie Patrioty lepiej przydadzą się po ukraińskiej stronie granicy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości uważa, że niemieckie Patrioty lepiej przydadzą się po ukraińskiej stronie granicy

Patrioty na wyposażeniu wojsk niemieckich. Fot. Wikipedia

Oceniając niemiecką propozycję w sprawie przekazania Polsce systemów obrony powietrznej Patriot Jarosław Kaczyński zaznaczył, że choć ta propozycja jest bardzo interesująca ale w jego ocenie tę sprawę można załatwić inaczej.

„Zaznaczam, że wyrażam tu mój własny, osobisty pogląd, ale uważam, że dla bezpieczeństwa Polski najlepiej byłoby gdyby Niemcy przekazali ten sprzęt Ukraińcom, przeszkolili ukraińskie załogi, z zastrzeżeniem, że baterie miałyby być rozlokowane na zachodzie Ukrainy. Wówczas pozwalałoby to zapewne skuteczniej, niż przy pomocy S-300, zestrzeliwać rakiety przeciwnika. Z drugiej strony uchroniłoby to nas przed tego rodzaju wydarzeniami, jak to, które miało miejsce w Przewodowie. Jednocześnie, gdyby Rosjanie postanowili nas zaatakować, to też byłaby dla nas ochrona” – powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

Ofertę dla Polski przekazał 20 listopada minister obrony Niemiec Christine Lambrecht. Szefowa resozaproponowała wsparcie dla Polski obejmujące systemy obrony przeciwlotniczej Patriot i myśliwce Eurofighter.

Słowo Polskie, 24 listopada 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code