Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Prezentacja wirtualnej trasy turystycznej„Wirtualna podróż szlakiem rodu książęcego Sanguszków”

Prezentacja wirtualnej trasy turystycznej„Wirtualna podróż szlakiem rodu książęcego Sanguszków”

W dniu 22 września br. w ramach projektu „Wirtualna podróż szlakiem rodu książęcego Sanguszków – otwieramy nowe stronice wspólnej ukraińsko-polskiej historii” odbyła się on-line konferencja, podsumowująca najważniejsze etapy projektu.

W ramach spotkania dyskutowano nad zachowaniem trwałości projektu i możliwością zwiększenia jego zasięgu w przyszłości, a także zaprezentowano wideo spoty, które zostaną wykorzystane do dalszej promocji szlaku.

Wirtualny szlak, który jest głównym produktem zrealizowanego projektu, to owoc badań źródeł historycznych z zakresu działalności rodu książęcego Sanguszków na terenach województwa lubelskiego (Polska) i obwodu wołyńskiego (Ukraina) prowadzonych przez dwóch ekspertów, z Polski i Ukrainy. Szczegółowo opracowany i opisany w trójjęzycznym drukowanym przewodniku oraz aplikacji mobilnej.

W czasie spotkania uczestnicy aktywnie dyskutowali na temat w jaki sposób najlepiej wykorzystać dziedzictwo kulturowe i historyczne do promocji regionu przygranicznego, zwiększyć jego potencjał turystyczny, jak zapewnić trwałość projektu.
Trasa odpowiednio przebiega geograficznie przez ukraińsko-polską granicę: Łuck – Kowel – wieś Mielce (rejon starowyżiwski) – Kamień-Koszyrski – wieś Jarewiszcze (rejon starowyżiwski) – Włodzimierz-Wołyński – Włodawa – Kijany – Lubartów – Rudno – Lublin – Krasniczyn – Dub.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020 Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Partnerami projektu z ukraińskiej strony wystąpiły: Centrum Inicjatyw Regionalnych Wołynia w Łucku oraz Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug w Chełmie.

Walentyna Jusupowa, 4 października 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code