Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Prezentacja informatora „Żytomierzanie w szeregach Wojska Polskiego w latach II Wojny Światowej”

Prezentacja informatora „Żytomierzanie w szeregach Wojska Polskiego w latach II Wojny Światowej”

Źródło - www.polskieradio.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w prezentacji Informatora „Żytomierzanie w szeregach Wojska Polskiego w latach II Wojny Światowej”, która odbędzie się 7 maja 2014 roku w sali konferencyjnej Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. J. Franki (ul. Wielka Berdyczowska, 40). Początek o godzinie 13.30.

Autorem wydania jest historyk Pan Aleksander Laszew. Informator jest poświęcony 70. rocznicy formowania jednostek Wojska Polskiego na Ukrainie i mieści informację dot. powołania i działalności Wojska Polskiego pod czas II Wojny Światowej, dane osobowe około 1000 mieszkańców obwodu Żytomierskiego, którzy służyli w Wojsku Polskim.

Inicjatorem i organizatorem prezentacji Informatora jest: Żytomierski Uniwersytet Państwowy im. I. Franki, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, Towarzystwo Weteranów Wojska Polskiego Żytomierszczyzny oraz Dom Polski w Żytomierzu.

Prezes Obwodowej Organizacji Społecznej „Studencki Klub Polski”
Walentyna Jusupowa, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code