Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Prawie 450 certyfikatów na sprzedaż towarów do UE dla biznesu z obwodu winnickiego

Prawie 450 certyfikatów na sprzedaż towarów do UE dla biznesu z obwodu winnickiego

Fot. myvin.com.ua

Od początku 2019 r. do połowy lutego winnicki Urząd Celny wydał 447 certyfikatów EUR.1, zezwalającym miejscowym przedsiębiorcom z obwodu winnickiego na sprzedaż swoich towarów na rynkach Unii Europejskiej.

Wzrost ilości pozwoleń na sprzedaż do UE w porównaniu z 2018 rokiem stanowi ponad 100 proc. co świadczy o zwiększeniu ilości operacji eksportowych przedsiębiorstw z obwodu winnickiego.

Na pierwszym miejscu wśród krajów, które zostaną beneficjentami ukraińskiego eksportu są Polska, Niemcy i Austria. Znacznie w mniejszym stopniu – Belgia i Rumunia.

Najwięcej winniccy przedsiębiorcy będą eksportowali do UE wyrobów z drobiu, cukier, koncentrat jabłkowy, świeże jabłka oraz olej sojowy.

Certyfikat EUR.1 otrzymują ukraińscy eksporterzy, wwożący towary na teren UE dla potwierdzenia ukraińskiego pochodzenia towarów, przy stosowaniu preferencyjnych warunków cła. Ukraińskie Urzędy Celny są zobowiązane do wystosowania odpowiedniego certyfikatu w terminie nie przekraczającym 8 godzin roboczych od chwili zgłoszenia.

Słowo Polskie, 19 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code