Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pracownia Świętego Mikołaja w Sławucie

Pracownia Świętego Mikołaja w Sławucie

Nadchodzi czas i wszyscy – i dzieciaki, i dorośli czekamy na cud, czekamy na bajkę w naszym życiu. Teraz jak nigdy odczuwamy potrzebę, żeby zdarzyło coś dobrego w naszym życiu. Tak piękna dobra bajka zdarzyła się w Szkole Sobotniej w Sławucie obwodu chmielnickiego. Zawdzięczamy tej bajce Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy i Konsulowi Generalnemu Damianowi Ciarcińskiemu.

Dzisiaj przyszło do nas prawdziwe święto. Dlatego, że mieliśmy zaszczyt gościć tak zacną osobę w naszym ośrodku – Konsula Generalnego RP w Winnicy Pana Damiana Ciarcińskiego –  mieliśmy nawet nie jednego a od razu dwóch Mikołajów. Pan Konsul osobiście obdarowywał najlepszych i bardzo grzecznych dzieci słodkimi prezentami od Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Dzieci też przygotowały Mikołajom prezenty. Piękne wiersze, piosenki. Ale najbardziej ciekawym zajęciem dla wszystkich obecnych stało ozdobienie pierników świątecznych. Pomagała w tym mistrzyni cukiernictwa pani Anna Sawczuk-Bezkorowajna. Wtedy każdy potrafił do prawdziwej pracowni św. Mikołaja, każdy został czarownikiem. Każdy ujawnił swoją wyobraźnię jak tylko mógł. Każdy starał się ozdobić swoje pierniki w jak najlepszy sposób. Razem z dziećmi pracował również Pan Konsul Generalny.

Dziękujemy rodzicom naszych dzieci, którzy pomogli swoim dzieciom nauczyć się wierszy, piosenek, w związku z tym, że już pewny czas mamy zdalne zajęcia w naszej Szkole Sobotniej.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim przed świętami najpierw zdrowia, pomyślności oraz dużo światła i serdeczności w naszym życiu! Życzymy zdrowych i pogodnych świąt!

W imieniu naszych dzieci, rodziców, członków ZPU Oddział w Sławucie dziękujmy serdecznie za prezenty, za troskę i osobistą obecność i udział w świętowaniu Pana Konsula Generalnego Damiana Ciarcińskiego. Dziękujemy za święto Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy.

Larysa Cybula, ZPU Oddział w Sławucie, 14 grudnia 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code