Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Poznań miastem przyjaznym dla Ukraińców

Poznań miastem przyjaznym dla Ukraińców

Poznań to pierwsze miasto w Polsce, które uruchomiło specjalną podstronę dedykowaną obywatelom Ukrainy.

Ukraińcy stanowią największą w Wielkopolsce mniejszość narodową, a na nowej stronie znajdą informacje dotyczące miasta, osiedlania się w Poznaniu, pracy czy studiów.

– To odpowiedź miasta na wzrost liczby mieszkańców pochodzenia ukraińskiego, którzy stanowią około 90 proc. ogółu cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do Poznania. Dzięki nowym połączeniom lotniczym z Kijowem i Lwowem rośnie też ruch turystyczny z tego kraju – mówiła Marta Mazurek, pełnomocniczka ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Na stronie znajdują się informacje o mieście, jego historii oraz otoczeniu biznesowym. Podane są adresy głównych urzędów i instytucji, w tym konsulatu. Dostępne są także porady dotyczące uzyskania niezbędnych dokumentów, życia i komunikacji w mieście, a także wskazówki, gdzie i jak znaleźć pracę. Nie brakuje również wsparcia dla młodych Ukraińców, którzy planują w Poznaniu rozpocząć studia na jednym z uniwersytetów czy szkół wyższych.

– Niezmiernie sie cieszę, że Poznań nie jest obojętny na swoich wschodnich sąsiadów. 4 lata temu przyjechałam do Poznania, aby podjąć studia. Na szczęście uczyłam się polskiego wcześniej i mialam znajomych w Poznaniu. Niestety niektórzy Ukraińcy są zmuszeni wszystko załatwiać sami, a strona internetowa w języku ukraińskim znacznie ułatwi pobyt w Poznaniu – przekonuje Diana Stashevska.

Strona dostępna jest pod adresem: www.poznan.pl/mim/main/ua/

Słowo Polskie na podstawie informacji poznan.pl, 01.12.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code