Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Redakcja portalu WIZYT.NET życzy wszystkim Polakom w kraju i za granicą odczucia w pełni radości, którą odczuli pierwsi chrześcijanie w Jerozolimie, gdy dowiedzieli się, że Jezus Chrystus zmartwychwstał.

Jesteśmy narodem wierzącym. W Polsce, na Ukrainie i innych państwach świata wszyscy Polacy gromadzą się w kościołach od Wielkiego Czwartku do Niedzieli. Tak było i w lepszych, i w gorszych czasach.. Najważniejsze chrześcijańskie święto było tępione przez Rzymian i komunistów, ale przetrwało – jak symbol tego, że wierzymy w zmartwychwstanie Jezusa, które daje nam nadzieję, że po śmierci, wbrew ateistycznym poglądom nie staniemy się popiołem, zakopanym dwa metry pod ziemią, a nasza dusza będzie żyć wiecznie, jak sobie zasłużymy – w piekle czy raju.

Zmieniając ton na bardziej świąteczny, życzymy wszystkim:

  • wspaniałej rodzinnej atmosfery przy stole. Mamy nadzieję, że setki i tysiące kilometrów nie staną wam na przeszkodzie, by połączyć się z rodzicami, dziećmi i rodzeństwem. Połączyć się nie tylko w sensie fizycznym. Święta Wielkanocne są wspaniałą okazją i bodźcem do rozwiązania mniejszych i większych konfliktów. Nie utraćmy tej szansy;

  • zapomnienia na okres świąt o problemach doczesnych. Wszyscy na Ukrainie odczuwamy pogorszenie warunków życia: zarobki spadają, jedzenie i paliwo drożeje, drogi zmieniają się na kierunki. W większym czy mniejszym stopniu to dotyczy i innych państw. Niech te kilka dni, zaczynając od Wielkiego Czwartku, odwróci nasze myśli od spraw materialnych. Pomyślmy, że w historia pamięta i o dużo gorszych czasach, gdy za samo bycie Chreścijaninem można było stracić życie. W niektórych państwach arabskich tak jest i nadal. Starajmy się postrzegać tylko pozytywne momenty naszego istnienia, a złe chwile i tak kiedyś się skończą…

  • dzielenia się wielkanocnym nastrojem z bliskimi, znajomymi, i przypadkowymi ludźmi w kościele i na ulicy. Niech wszyscy odczują wspaniałą atmosferę Wielkanocy – Dnia zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i nikt nie będzie osamotniony za świątecznym stołem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code