Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Potęga husarii Rzeczpospolitej znalazła swoje odbicie w postaci gry planszowej

Potęga husarii Rzeczpospolitej znalazła swoje odbicie w postaci gry planszowej

W sali wystawowej powstałego od niedawana Muzeum Męczenników XX wieku, które znajduje się w budynku dawnego kościoła sióstr Dominikanek w Kamieńcu Podolskim i powstało dzięki wsparciu MSZ RP, odbyła się prezentacja Gry Planszowej „Chocim. Potęga husarii”.

Prezentację zorganizowano jako jedno z wydarzeń trwających obchodów jubileuszu 400-lecia Bitwy pod Chocimiem. Blisko sto osób, w tym dzieci i młodzież z organizacji polskich działających na terenie Podola, miało okazję wysłuchać krótkiego wykładu na temat okoliczności wybuchu oraz przebiegu bitwy.

Tłem do tej swoistej lekcji historii okazała się wystawa poświęcona bitwie chocimskiej, którą od kilku tygodni można oglądać w Muzeum, dzięki współpracy Konsulatu Generalnego RP w Winnicy i Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał na własność egzemplarz gry wraz z krótkim opisem historycznym oraz instrukcją. Organizatorzy liczą, że dzięki zabawie gracze poznają znaczenie Bitwy pod Chocimiem, a tym samym wkładu wojsk Rzeczypospolitej w rozwój światowej historii.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 1 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code