Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Portret żołnierza” w Nowogrodzie Wołyńskim

„Portret żołnierza” w Nowogrodzie Wołyńskim

W piątek 4 sierpnia uczniowie szkółki sobotnio–niedzielnej (grupa III-C) im. Jadwigi Jakubowskiej, która działa przy Stowarzyszeniu im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim zwiedzili wystawę „Portret żołnierza” autorstwa Wiktorii Jasińskiej – fotografika oraz dziennikarki „Censor.net”.

Jasińska jeździła na Wschód, gdzie toczy się prawdziwa wojna, spotykała się z żołnierzami, robiła zdjęcia i krótkie wywiady, które później umieściła pod każdym zrobionym zdjęciem. Wystawa wędruje miastami Ukrainy, była też przedstawiona w stolicy Stanów Zjednoczonych – Washyngtonie. Obecnie znajduje się w głównej sali Centrum młodzieżowego w Nowogrodzie Wołyńskim, a już 10 sierpnia powędruje do Iwano-Frankiwska.

Przewodniczką oraz organizatorką w naszym mieście jest nasza była uczennica szkółki, a obecnie aktywna członkini naszego stowarzyszenia, wolontariuszka, członkini społecznej organizacji „Samoobrona” Katarzyna Karmazina. Organizatorami pokazu wystawy są społeczne organizacje „Samoobrona” i „Samopomicz” oraz „SUWI ATO”.

Pod każdym portretem jest umieszczona krótka historia z życia każdego żołnierza, a z portretów na widzów patrzą ich oczy, przepełnione smutkiem i tęsknotą ale zarazem pełne miłości i odwagi…

Jesteśmy wdzięczni autorce wystawy Wiktorii Jasińskiej oraz aktywnej działaczce organizacji polskiej w Nowogrodzie Wołyńskim Katarzynie Karmazinej za zorganizowanie pięknej wystawy i wspaniałą lekcję patriotyzmu!

Wiktoria Szewczenko, Prezes Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim, 08.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code