Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ponad 3000 placówek na cały, świecie już zadeklarowało udział w Narodowym Czytaniu

Ponad 3000 placówek na cały, świecie już zadeklarowało udział w Narodowym Czytaniu

Fot. https://www.facebook.com/NarodoweCzytanie

W sobotę 3 września odbędą się Narodowe Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

„Z wielką radością informujemy, że już ponad 3000 organizatorów zadeklarowało swój udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania, a kolejne zgłoszenia nieustannie wpływają” – napisano na stronie internetowej Organizatora.

„Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności programów poszczególnych wydarzeń, które będą odbywać się w niezwykle interesujących miejscach i przybiorą bardzo ciekawe formy.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która łączy Polaków na całym świecie i pozwala na nowo odkrywać piękno polskiej literatury i kultury”.

Wszystkie instytucje zainteresowane organizacją Narodowego Czytania Ballad i romansów Adama Mickiewicza w swoich miejscowościach mogą zarejestrować się pod linkiem: https://bit.ly/3wmjc10

– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą – napisał w liście na temat Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda.

Sergiusz Olijnyk za: https://www.facebook.com/NarodoweCzytanie, 26 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code