Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ponad 1000 samochodów osobowych odebrali mieszkańcom miasta terroryści na „potrzeby LNR”

Ponad 1000 samochodów osobowych odebrali mieszkańcom miasta terroryści na „potrzeby LNR”

Źródło - http://www.ipnews.in.ua/Bandyci z terrorystycznej organizacji „Ługańska Narodna Republika” zabrali mieszkańcom kontrolowanych przez nich miejscowości ponad 1000 samochodów osobowych oraz busów – informuje kierownik głównego wydziału milicji obwodu ługańskiego Anatolij Naumenko.

Według milicjanta, bandyci nie interesują się polityką, tylko możliwością szybkiego zarobku – wybierają samochód, który im się podoba i zabierają go razem z dowodem rejestracyjnym, kierowcę natomiast „proszą” o wyjście, często pod groźbą zastrzelenia. Następnie szukają kupca na taki samochód i sprzedają go często za 1000-2000 hrywien.

Większość z tych, którzy biegają dziś po Donbasie z automatem, znam osobiście. Prawie wszyscy z nich są moimi „klientami” – siedzieli w więzieniu. Ukradli tyle samochodów, że w jednym tylko Łysyczańsku 21 wylądowało. Oczywiście nowi właściciele muszą pogodzić się z utratą swojego nabytku – opowiada Naumenko.

Wśród skradzionych aut okazał się także samochód służbowy misji OBWE.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code