Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Pomoc dla Ukrainy jednym z głównych tematów rozmów Marszałek Witek z nowym Ambasadorem Estonii w Polsce

Pomoc dla Ukrainy jednym z głównych tematów rozmów Marszałek Witek z nowym Ambasadorem Estonii w Polsce

Fot. Sejm RP

26 października wizytę powitalną u marszałek Sejmu Elżbiety Witek złożył nowo akredytowany ambasador Estonii w Polsce Miko Haljas. Rozmowy dotyczyły w szczególności pomocy dla Ukrainy, Inicjatywie Trójmorza, współpracy dwustronnej i relacjom międzyparlamentarnym.

Zbieżność punktów widzenia Warszawy i Tallina w kwestii wsparcia dla Ukrainy walczącej z rosyjską agresją i konieczności utrzymania sankcji na Rosję jest widziana gołym okiem. Marszałek Sejmu podkreśliła znaczną pomoc udzielaną Ukrainie przez Polskę i państwa bałtyckie, podczas gdy niektóre bogate kraje nie pomagają tyle, ile powinny.

Elżbieta Witek zwróciła uwagę na konieczność dalszego wsparcia – m.in. militarnego, w postaci dalszych dostaw broni dla walczącej Ukrainy, jak i humanitarnego, w związku ze zbliżającą się zimą. Podkreśliła rosnące znaczenie dyplomacji parlamentarnej. Jak powiedziała, wydarzenia takie jak ostatni szczyt Platformy Krymskiej w stolicy Chorwacji doskonale potwierdzają status i ważną rolę parlamentów, polegającą na wspieraniu i dopełnianiu działań prowadzonych na innych szczeblach – prezydentów i premierów.

Słowo Polskie za: Sejm RP, 3 listopada 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *