Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polsko-ukraińskie przejścia graniczne deklarują gotowość do „bezwizu”

Polsko-ukraińskie przejścia graniczne deklarują gotowość do „bezwizu”

O gotowości Straży Granicznej oraz władz przygranicznych z Poską rejonów obwodów lwowskiego do zaprowadzenia bezwizowego wjazdu do UE mówiono na posiedzeniu urzędników Lwowskiej Administracji Obwodowej, kierownictwa Straży Granicznej, udział w którym wziął Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski.

– Wkrótce Ukraińcy otrzymają pozwolenie na bezwizowy pobyt w krajach Unii Europejskiej w celu podróżowania, leczenia, przeprowadzenia spotkań biznesowych, zwiedzania rodziny, udziału w szczytach partnerskich oraz innego rodzaju spotkaniach. Ale migranci, którzy wyjeżdżają do pracy w Europie oraz studenci wciąż muszą pamiętać o zrobieniu wizy – mówił kierownik Zachodniego regionalnego zarządu Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Wołodymyr Jegorow. Jak twierdził przedstawiciel SG, wszystkie międzynarodowe przejścia graniczne z Polską w obwodzie lwowskim dzisiaj posiadają sprzęt dla kontroli biometrycznej i są gotowi do pracy w warunkach zniesienia wiz.

Zgodnie z prognozami pograniczników od 11 czerwca oczekiwany jest nieznaczny (do 11 proc.) wzrost ilości osób, które będą przekraczali granicę z Polską.

Igor Gałuszczak, 07.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code