Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza jest zainteresowana współpracą z obwodem chmielnickim

Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza jest zainteresowana współpracą z obwodem chmielnickim

13 listopada szef Chmielnickiej Administracji Obwodowej Wadym Lozowyj spotkał się z dyrektorem Centrum Analiz Rynkowych w Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej Mariuszem Tywoniukiem.

Gość z Polski poparł inicjatywę wzmocnienia współpracy gospodarczej z podolskim obwodem oraz wyraził gotowość zaprezentowania potencjału inwestycyjnego Chmielniczyzny zainteresowanym stronom w Polsce.

„W Polsce funkcjonuje dużo firm z zagranicznym kapitałem. Europejscy inwestorzy przyjeżdżają do swoich przedsiębiorstw w Polsce i spotykają się tam z pracownikami z Ukrainy. Dlatego też coraz częściej rozważają możliwość ulokowania swoich firm bezpośrednio na Ukrainie. Powodem, który przeszkadza, jest m.in. wojna na wschodzie. Ale  chcemy pokazać potencjalnym zainteresowanym pozytywny obraz Ukrainy” – zaznaczył Tywoniuk.

Polska i ukraińska strony omówiły najbardziej obiecujące dziedziny współpracy, między innymi – rolnictwo, turystyka, budowa maszyn, przemysł lekki  i inne. Przedstawiciele państwa polskiego interesowali się rozwojem potencjału turystycznego regionu, bowiem, jak twierdzili, w Polsce dobrze wiedzą o Kamieńcu Podolskim.

Franciszek Miciński, 15 listopada 2018 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code