Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Polskie produkcje na XVI Kijowskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

Polskie produkcje na XVI Kijowskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

Program tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 5-9 września w Domu Kina (ul. Saksagańskiego 6) będzie poświęcony tematyce „Miasta partnerskie Kijowa”.

Dzięki temu kijowskim widzom zostaną przedstawione miasta z różnych części świata, które współpracują z ukraińską stolicą w ramach współpracy gospodarczej i kulturalnej, edukacji, medycyny i ochrony środowiska.

Pierwszym europejskim miastem, które podpisało porozumienie o partnerstwie był Kraków. W ramach festiwalu przedstawimy dwa filmy dokumentalne: stworzony na zamówienie Placówki film „Obserwatorium” (reż. Wiesław Romanowski), który opowiada historię Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na Górze Pop Iwan oraz film „Forever a pilot of the spitfire” (reż. Sławomir Ciok), opowiadający o losach jednego z pilotów Dywizjonu 303. Ponadto, widzom zostanie również przedstawiony film fabularny „Bog w Krakowie” (reż. Dariusz Regucki), który opowiada o wierze, nadziei, przebaczaniu, poświęceniu, miłości i wolności.

Wstęp wolny.

Więcej informacji: http://kinolitopys.com.ua

Słowo Polskie za: Instytut Polski w Kijowie, 28 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *