Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polskie ministerstwo kultury finansuje renowację polskiego dziedzictwa kulturowego na Lwowszczyźnie

Polskie ministerstwo kultury finansuje renowację polskiego dziedzictwa kulturowego na Lwowszczyźnie

Kościół w Winnikach niedaleko Lwowa. Fot. MKiDN

Pierwsze w roku 2020 prace konserwatorskie w obwodzie lwowskim finansowane przez POLONIKę i MKIDN ruszą w dniach 14-16 lipca.

Działania w ramach programu „Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą” będą prowadzone m.in. na Cmentarzu Łyczakowskim, kościele pw. św. Antoniego, katedrze łacińskiej i kościele pw. Świętych Piotra i Pawła we Lwowie.

Jak informuje portal dzieje.pl, po przeanalizowaniu zgłoszonych projektów, podjęto decyzję o dofinansowaniu 57 projektów, spośród których aż 20 będzie realizowanych w obwodzie lwowskim na Ukrainie.

Wśród dofinansowanych projektów 12 dotyczy obiektów rozmieszczonych na terenie samego Lwowa, a 8 kolejnych zlokalizowanych jest w jego okolicy. Działania te zostały dofinansowane łączną kwotą 1 602 500 zł.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/kolejny-sezon-prac-konserwatorskich-na-ukrainie-przy-wsparciu-mkidn.

Słowo Polskie za: dzieje.pl, 18 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code