Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Chorzów udzielił pomocy rannym na Ukrainie

Chorzów udzielił pomocy rannym na Ukrainie

Szpital pogotowia w Tarnopolu otrzymał sprzęt medyczny od partnerów z partnerskiego miasta Chorzów. Leki te są przeznaczone do leczenia pacjentów na oddziale urazowym szpitala, a także do zabiegów chirurgicznych.

W szczególności są to płytki, implanty, instrumenty, leki, które służą do udzielania pomocy medycznej w nagłych wypadkach i wykonywania skomplikowanych operacji – powiedział Siergiej Nadal.

Jak informuje szpital pogotowia ratunkowego, placówka już przyjmuje rannych z ranami postrzałowymi. Są to głównie uchodźcy, którzy doznali obrażeń, złamań . Dlatego takie leki są bardzo potrzebne placówce medycznej. Dziś na Ukrainie głównymi dostawcami takiego sprzętu są Kijów i Charków, a z powodu działań wojennych placówki medyczne są właściwie odcięte od niezbędnych materiałów. Szpital zapewnia, że jest gotowy do udostępnienia otrzymanych instrumentów medycznych na potrzeby innych placówek medycznych w Ukrainie.

Sergij Porowczuk, mw, za: teren.in.ua, 21 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code