Jesteś tutaj: Home » Inne » Polskie Dni Nauki w Chmielnickim

Polskie Dni Nauki w Chmielnickim

W ramach spotkania pt. „Polskie Dni Nauki” z mieszkańcami dawnego Płoskirowa, które odbyło się w sierpniu br., profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Marek Masko opowiedział m.in. o interesująco-uniwersalnych i uniwersalno-interesujących zastosowaniach technologii druku przestrzennego 3D.

Jak okazuje się, opanowaliśmy grafikę przestrzenną od dzieciństwa i można dowiedzieć się, jak to jest. Stworzenie jakiegokolwiek modelu zaczyna się od szkicu przestrzennego i o tym też będzie mowa. Na przekór fałszywym przekonaniom geometria kreślarska jest nadzwyczajnie interesująca!

Podczas trwania Polskich Dni Nauki można było także zdobyć podstawy wiedzy współczesnego „białego kołnierzyka” – o Systemach modelowania komputerowego. To, co robiliśmy w dzieciństwie z plasteliny obecnie nazywa się zaawansowaną technologią  modelowania spawania FDM. A dawne technologie wyrobów ceramicznych okazały się wynalazkiem dla druku przestrzennego.

Na spotkaniu gości z Polski z mieszkańcami Podola nie zabrakło prezentacji kultury polskiej poprzez występ prorektora Benedykta Odi, Polskiego Amatorskiego Ludowego Zespołu Wokalnego „ROZMARYN” (Chmielnicki), oraz wielu innych ciekawostek.

Uczestników i organizatorów Polskich Dni Nauki witali proboszcz kościoła pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Anatol Biłous, radca przewodniczącego Obwodowej Administracji Ludmiła Czerewczenko, Prezes Obwodowego Ośrodka ZPU Franciszek Miciński oraz prorektor Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego Sergij Matiuch.

Franciszek Miciński, 29.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code