Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polski resort spraw zagranicznych skrytykował próbę przeprowadzenia „wyborów” na Donbasie

Polski resort spraw zagranicznych skrytykował próbę przeprowadzenia „wyborów” na Donbasie

Fot. http://qha.com.ua

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało zamiar przeprowadzenia tzw. „wyborów lokalnych” na okupowanej części Donbasu.

„Zamiar przeprowadzenia przez prorosyjskich separatystów „wyborów lokalnych” w okupowanej części Donbasu 11 listopada jest jaskrawo sprzeczny z uzgodnieniami mińskimi i zasługuje na mocne potępienie. Jest to kolejny przykład braku woli realnego zaangażowania w realizację tych uzgodnień ze strony wspieranych przez Rosję separatystów. W tym kontekście szczególnie istotne jest jeszcze głośniejsze wyrażanie przez nas poparcia dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” – czytamy w oświadczeniu.

Kilka dni wcześniej podobny komunikat wydał ukraiński resort spraw zagranicznych. Czytamy m.in. w nim, że ogłoszone przez separatystów w Donbasie wybory przywódców samozwańczych republik oraz tzw. parlamentów są prowokacją ze strony Rosji i naruszają mińskie porozumienia w sprawie uregulowania konfliktu w tym ukraińskim regionie.

Słowo Polskie na podstawie informacji Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych, 14.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code