Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polski resort kultury poparł Ukrainę w kwestii organizacji w tym kraju kolejnej Eurowizji

Polski resort kultury poparł Ukrainę w kwestii organizacji w tym kraju kolejnej Eurowizji

Fot. Zespół Kalush Orchestra. Źródło: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3485829-kalush-orchestra-16-cervna-provede-blagodijnij-koncert-u-vilnusi.html

Szef resortu kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz zarząd Telewizji Polskiej wyrażają ubolewanie nad faktem, iż Europejska Unia Nadawców w sposób arbitralny odebrała ukraińskiemu nadawcy publicznemu UA:PBC prawo organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2023 roku i rozpoczęła rozmowy w sprawie organizacji tego wydarzenia z brytyjskim BBC.

Taki komunikat ukazał się na rządowej stronie gov.pl po tym, jak EUN postanowiła zakazać Ukrainie organizacji kolejnego konkursu Eurowizji po wygranej zespołu Kalush Orkiestra.

“Popieramy stanowisko UA:PBC oraz ukraińskich władz, w którym wzywają oni do podjęcia negocjacji w sprawie organizacji konkursu z udziałem przedstawicieli kraju-zwycięzcy tegorocznej Eurowizji. Zapewniamy o swoim ciągłym wsparciu dla ukraińskiego nadawcy publicznego w poszukiwaniu takiego modelu organizacyjnego przyszłorocznego konkursu Eurowizji 2023, który będzie uwzględniał jak największy udział ukraińskich twórców i producentów oraz pochodzącej z tego kraju publiczności”.

Pod apelem podpisali się minister kultury Piotr Gliński, prezes TVP Jacek Kurski i członek zarządu Mateusz Matyszkowicz.

Słowo Polskie za: gov.pl, 20 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *