Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polski Piorun uziemia rosyjskie samoloty pod Bachmutem

Polski Piorun uziemia rosyjskie samoloty pod Bachmutem

Fot. Suspilne

W rejonie Bachmutu w nocy 6 marca ukraińska Gwardia Narodowa zestrzeliła rosyjski samolot szturmowy SU-25. Żołnierze trafili w rosyjski samolot z odległości czterech (!) kilometrów przy pomocy polskiego zestawu przeciwlotniczego Piorun.

„Samolot szturmowy wroga osłaniał piechotę nacierającą na linię obrony naszych obrońców z powietrza. Oddziały uzbrojony w polskie Pioruny otworzyły ogień i zestrzeliły rosyjski samolot. Przez kamerę termowizyjną zobaczyliśmy, że samolot został trafiony i spadł na ziemię, los pilota jest nieznany” – zaznaczył dowódca dywizji. Poinformowała o tym służba prasowa Gwardii Narodowej Ukrainy.

Celny strzał padł o godzinie 01:10 w nocy, cel znajdował się w odległości czterech kilometrów od operatora Pioruna.

„Opracowaliśmy cel, zestrzeliliśmy samolot i nagle zaczął on zmieniać kierunek lotu. Z południowego wschodu wykonał manewr uderzenia w nasze pozycje, a po trafieniu zmienił trajektorię i zaczął robić ostry zakręt na wschód, po czym spadł za linią frontu” – powiedział Roman, operator polskiego zestawu przeciwlotniczego.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od 24 lutego 2022 roku do 8 marca 2023 roku rosyjscy okupanci straciły w wojnie z Ukrainą 303 samoloty.

Słowo Polskie, fot. Suspilne, 13 marca 2023 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code