Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polski Klub przy uniwersytecie Stusa w Winnicy wznowił i kontynuuje swoją działalność

Polski Klub przy uniwersytecie Stusa w Winnicy wznowił i kontynuuje swoją działalność

10 marca odbyło się kolejne spotkanie Polskiego Klubu działającego przy katedrze językoznawstwa ogólnego i stosowanego i filologii słowiańskiej fakultetu filologii Donieckiego Uniwersytetu im. Wasyla Stusa w Winnicy.

Inspiratorem i stałym gościem Polskiego Klubu jest dziekan tegoż fakultetu prof. Anatolij Zahnitko, który również zaszczycił posiedzenie swoją obecnością. W ciągu kilkuletniego istnienia klubu brzmiały takie tematy jak: „Wielcy Polacy”, ”Polskie miasta”, „Pomoc Polski na rzecz Ukrainy”, „Miejsca znaczące dla każdego Polaka”, ”Ogniem i mieczem Sienkiewicza i Hoffmana” i inne.

Tym razem tematem spotkania wybrano polską architekturę. Studenci 3 roku kierunku „Stosunki międzynarodowe” wraz z wykładowcą przygotowali prezentacje na interesujące tematy. Jego uczestnicy spotkania podkreślali majestat i piękno polskich miejscowości, w szczególności architektury gotyckiej, podziwiali krakowskie zabytki, piękne pałace i zamki.

Studentka Anastazja Boniuk, która uczestniczyła w programie „ERASMUS+” na Uniwersytecie Wrocławskim, opowiedziała o wrocławskich zabytkach i oczywiście krasnoludkach. Z pewnością wystąpienia wywarły duże wrażenie na wszystkich obecnych i pozostawiły pragnienie zobaczyć zabytki na własne oczy.

Wszystkie prezentacje, ilustrowane dużą ilością widoków budowli, zostały przygotowane w języku polskim, co jest dodatkowym atutem w nauce języka polskiego jako obcego, którego studenci się uczą podczas studiów.

To spotkanie odbyło się zdalnie, lecz nie tracimy nadziei, że wkrótce się zobaczymy w spokojnej atmosferze.

Lidia Baranowska, 17 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *