Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polskę i Lwów połączy linia kolejowa z europejskim rozstawem osi

Polskę i Lwów połączy linia kolejowa z europejskim rozstawem osi

Fot. nczas.com

Rozpoczęcie budowy europejskiej linii kolejowej ze Lwowa do granicy z Polską planowane jest już w 2020 roku.

„Ukrzaliznycia” planuje w roku 2020 rozpocząć budowę europejskiej linii kolejowej o szerokości  toru 1435 milimetrów od Skniłowa do Mościsk, w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej.

Poinformował o tym dyrektor ds.strategicznego rozwoju i polityki inwestycyjnej „Ukrzaliznyci” Anton Sabolewski – komunikat Centrum Strategii Transportowych.

Według Sabolewskiego, budowa nowej linii kolejowej zgodnie ze standardem europejskim,  pozwoli pasażerom wsiadać do pociągu we Lwowie i mieć bezpośrednie połączenie z  krajami europejskimi. Zainteresowanie tym projektem wykazali już polscy i czescy kolejarze.

Również przedstawiciel Kolei Ukraińskich przypomniał o zamiarze „Ukrzaliznyci” rozpocząć elektryfikację kierunku Kowel-Izow: „Rozpoczęcie prac przewidziano w planie finansowym na rok 2020. W wypadku wsparcia tej decyzji >>Ukrzaliznyci<< przez Gabinet Ministrów i Ministerstwo Infrastruktury, prace zostaną rozpoczęte w w 2020 roku”.

Rząd przewiduje, że w przypadku budowy linii kolejowej Skniłów-Mościska o europejskim standardzie toru, pociągi będą mogły corocznie przewozić ponad 600 tys. pasażerów.

Lidia Baranowska, 1 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code