Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polska zmieniła warunki wjazdu dla podróżujących samolotem

Polska zmieniła warunki wjazdu dla podróżujących samolotem

Fot. gorgolewski.pl

Od 17 lipca Polska wprowadziła dodatkowe wymogi dla turystów przybywających do kraju drogą lotniczą.

Obowiązkowe wypełnienie formularza elektronicznego (mapa lokalizacji podróżnego, eKLP), potwierdzenie tego działania jest wymagane do przekroczenia granicy państwa – informuje Ukrinform powołując się na stronę internetową polskiego rządu.

W mapie musi być wskazany kraj, w którym rozpoczyna się podróż; numer lotu; data przyjazdu; imię i nazwisko; dokument tożsamości lub numer PESEL (kod identyfikacyjny w Polsce); swoje dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail); adresy wszystkich miejsc, w których dana osoba zamierza przebywać w ciągu pierwszych 14 dni pobytu w Polsce (np. hotel, dom rodzinny, ośrodek wypoczynkowy), dokument potwierdzający wyzdrowienie osoby z choroby koronawirusowej lub pełne szczepienie lub ujemny wynik PCR test na koronawirusa.

Jedna osoba może wypełnić ankietę dla kilku osób tylko wtedy, gdy są one cały czas razem (np. wyjazd rodzinny).

Formularz należy wypełnić przed podróżą, w jej trakcie lub przed odprawą graniczną na lotnisku. Jest on przesyłany do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a potwierdzenie jego wypełnienia należy okazać w formie papierowej lub na urządzeniu elektronicznym personelowi lotniska.

Na podany adres e-mail osoba otrzymuje potwierdzenie wypełnienia formularza. Jak wyjaśnił polski rząd, wypełnienie tego formularza pomoże szybko znaleźć i poinformować pasażerów, że osoby na pokładzie samolotu zostały zakażone koronawirusem. W związku z tympozwoli to uniknąć niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sergij Porowczuk za: Ukrinform, 20 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code