Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polska rodzina z Chmielnickiego odbyła rozmowę z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

Polska rodzina z Chmielnickiego odbyła rozmowę z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

W przestrzeni internetowej 17 grudnia odbyło się niezwykłe spotkanie w ramach V edycji Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie.

Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda – odbyła ciepłą rozmowę online z jedną z polskich rodzin Podola, w której to rozmowie udział wziął również Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński.

Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy już po raz piąty zorganizowała Akcję Pomocy Polakom na Wschodzie. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa pod wieloma względami, a przede wszystkim, przez panującą obecnie pandemię i ograniczenia, które są z tym związane.

Tradycyjnie wyjazdy z darami są okazją do odwiedzin w domach osób i rodzin, pielęgnujących polskość. Podczas tych spotkań przekazywane są im upominki od Pary Prezydenckiej oraz pomoc rzeczowa.

Małżonka Prezydenta RP rozmawiała z rodziną o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, kultywowanych tradycjach, obyczajach spotykanych na Ukrainie i pielęgnowaniu dziedzictwa obu narodów. W spotkaniu uczestniczyła seniorka rodu, mama pana Genadiusza, która wspominała wyniesione z polskiej wsi, w której się urodziła, wzorce i zwyczaje. Świąteczną atmosferę w polskim domu tworzą ubieranie choinki, przygotowywanie wigilijnych potraw i wspólne kolędowanie, które dzięki talentom muzycznym dzieci ma szczególną oprawę instrumentalną.

Spotkanie z rodziną w Chmielnickim oraz wsparcie logistyczne zapewnił Konsulat Generalny RP w Winnicy.

Niezwykłe spotkanie z Małżonką Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pozostanie na długo w pamięci rodziny z Chmielnickiego

Więcej na: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,823,rozmowa-pierwszej-damy-z-polska-rodzina-w-ramach-akcji-pomocy-polakom-na-wschodzie.html?fbclid=IwAR2CZ-G8P4Bu6JnmKET1Y0j47KGQK5CWWRyiWrl_pGmREmMoABQ7f-ckoQ8

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 22 grudnia 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *