Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polska przekazała pomoc dla Obwodowego Szpitala Weteranów Wojny w Winnicy

Polska przekazała pomoc dla Obwodowego Szpitala Weteranów Wojny w Winnicy

Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński 27 maja 2020 roku przekazał Obwodowemu Szpitalowi Klinicznemu Weteranów Wojny w Winnicy środki medyczne do walki z koronawirusem.

Przekazane artykuły medyczne trafiły do winnickiego szpitala dzięki programowi „Polska pomoc”, realizowanemu przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, wspierającej ukraińskie szpitale w walce z COVID – 19. Zakup artykułów ochronnych i medykamentów był sfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Na uroczystości przekazania szpitalowi polskiej pomocy obecny był jego personel medyczny na czele z kierownikiem placówki Walerijem Babijczukiem, a także przewodniczący Państwowej Administracji Obwodowej, pan Anatolij Olijnyk.

Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Obwodowy Szpital Weteranów Wojny w Winnicy, przekazano niezbędne środki medyczne, wśród nich znalazły się m.in. maseczki ochronne FFP-3, kombinezony jednorazowe, wielorazowe czepki medyczne, rękawiczki ochronne, pulsoksymetry, koncentrator tlenu oraz wielofunkcyjne łóżko rehabilitacyjne.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 29 maja 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *