Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polska Pomoc dla ukraińskiego szpitala na wschodzie, gdzie trafiaj poszkodowani w wyniku wojny

Polska Pomoc dla ukraińskiego szpitala na wschodzie, gdzie trafiaj poszkodowani w wyniku wojny

„Polska Pomoc” przekazała 30 tys. euro na pomoc dla szpitala psychiatrycznego w Swatowe, gdzie trafiają osoby poszkodowane w wyniku wojny w Donbasie.

Swatowski szpital psychiatryczny znajduje się na terenach kontrolowanych przez rząd ukraiński. Został objęty wsparciem, gdyż jest to jedyna tego typu placówka w obwodzie ługańskim. Szpital znajduje się w bezpiecznej odległości od granicy, a jednocześnie na tyle blisko, by mógł przyjmować pacjentów z  terenów, gdzie prowadzone są działania wojenne.

Celem projektu była poprawa jakości leczenia oraz rekonwalescencji pacjentów, ich rehabilitacji, zapewnienia im lepszego dostępu do leczenia i pomocy psychologicznej, integracji podczas powrotu do społeczeństwa oraz poprawa stosunku lokalnej społeczności do problemu przesiedlonych wewnętrznie osób chorych psychicznie.

Za środki z Polskiej Pomocy udało się przekazać sprzęt terapeutyczny i rehabilitacyjny, wyremontować i umeblować pokój do leczenia przez sztukę (arteterapia), wymienić podłogę w jadalni, a także przeprowadzić szkolenia personelu przez specjalistów z Polski.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, fot. kijow.msz.gov.pl, 16 lutego 2019 r.

lp

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code